Katalog aukcyjny z 1907 roku, a w nim bardzo duża grupa polskich numizmatów - numery 11950-12629 (679 pozycji) a dodatkowo jeszcze Kurlandia itp.
Egzemplarz z biblioteczki Wiktora Chomińskiego, jego sucha pieczęć własnościowa na karcie tytułowej. Jednocześnie najprawdopodniej jest to własny egzemplarzy aukcyjny W. Chomińskiego, sądząc po zapiskach w formie spójnej z jego innymi notatkami.
Katalog oprawiony w ładny papier marmurkowy, ze złoconym szyldzikiem na grzbiecie.
Lekkie rozpęknięcia bloku przy grzbiecie i część kart również z niewielkimi pęknięciami (część ze starymi podklejeniami), ogólny stan dobry.
Atrakcyjna i rzadka pozycja z bardzo bogatą ofertą polskich numizmatów.
Znakomita oprawa Semkowicza.
- Frankfurt nad Menem 1907 r.
- stron 76
- format: 18.5 x 26 cm